top of page

Tillbaka till skolan!


 


 

Äntligen startar skolan upp igen och det nya läsåret är här!

Efter en aningen våt sommar hoppas vi att elever liksom föräldrar haft en chans att återhämta sig under ledighet och hittat ny inspiration för allt läsår 23-24 har att ge.

Och även om höstterminen är igång så njuter vi så länge vi kan av sommarvibbar även här.

På onsdag den 30/8 är det Mikaelskolans dag och vi hopppas att vi får träffa så många av er som möjligt för att fira med en härlig sensommar picknick i Tennisparken. Tillsammans får vi möjlighet att fira att vi har så härliga elever och personal att vara med varje dag.

Skolstarten har dragit igång ordentligt nu i andra veckan och vi hoppas att alla känner sig lika peppade som vi. Det är en hel ny förskoleklass och många andra nya elever som vi behöver ta hand om och visa lite extra omhändertagande om.Att vara ny på plats är inte lätt och vi vet hur viktigt det är med gyllene regeln.

Tillsammans gör vi det här en plats för alla att växa och lära.

Välkommen till ett nytt skolår!


46 views0 comments

Comments


bottom of page